راهنمای خرید ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

3 ماه پیش 15266 بازدید
راهنمای خرید ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

نکات مهم بهره برداری از قطعات ماشین آلات راهسازی و صنعتی

ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی کاربرد زیادی در پروژه‌های مختلف عمرانی نظیر ساختمان‌سازی  ایجاد زیرساخت آسفالت و... دارند. این نوع ماشین آلات را بهتر است از بین برندهای با کیفیت خارجی و ایرانی انتخاب کنید. کارکیتا جزو وب سایت‌های معتبر در زمینه خرید و فروش ماشین آلات راهسازی است. در صورتی که تمایل دارید با نحوه خرید این نوع ماشین آلات از وب سایت کارکیتا آشنا شوید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

راهنمای خرید ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

امروزه ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی در انواع مدل‌های سنگین و نیمه سنگین طراحی شده‌اند. از مهم‌ترین ماشین آلات راهسازی می‌توان به لودر، بولدوزر، تراکتور، بیل مکانیکی و... اشاره کرد.

معرفی انواع ماشین آلات راهسازی و موارد مصرف آنها

هر یک از ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی دارای مشخصات و کاربرد خاص خود می‌باشند. در ادامه مطلب به بررسی پرکاربردترین انواع ماشین آلات راهسازی خواهیم پرداخت.

حتما بخوانید: بهترین سایت برای نمایندگی‌های مجاز ماشین سنگین

1. بیل مکانیکی 

یکی از کاربردی‌ترین انواع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی بیل مکانیکی می‌باشد. از این نوع ماشین سنگین برای حفاری و بارگیری سنگ و خاک استفاده می‌شود. در طراحی بیل مکانیکی از باکت، کابین و بوم استفاده شده است. هر یک از‌بخش‌های ذکر شده بیل مکانیکی روی یک سکوی چرخان که در قسمت بالایی زیرانداز ردیاب یا چرخدار قرار دارد نصب شده‌اند.

بیل مکانیکی در بسیاری از پروژه‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه این نوع ماشین سنگین پرکاربرد است به مرور زمان دچار خرابی می‌شود. در نتیجه بهتر است در زمان خرید بیل مکانیکی به برند آن و سال تولید این نوع ماشین سنگین توجه داشته باشید.

ماشین آلات راهسازی و ساختمانی

2. غلطک 

به این نوع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی غلطک متراکم نیز گفته می‌شود. از این نوع ماشین سنگین برای ساخت جاده، فشرده‌سازی بتن، آسفالت و... استفاده می‌شود. غلطک در انواع مدل‌های مختلف نظیر غلطک آسفالت دوبل، غلطک ترکیبی و غلطک چرخ لاستیکی تولید می‌شود. هر یک از این مدل‌های غلطک دارای کاربرد و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند.

معرفی انواع ماشین آلات سنگین راهسازی

3. لودر

لودرها جزو ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی غول پیکر به شمار می‌روند. از این نوع ماشین سنگین برای پروژه‌های ساختمان‌سازی استفاده زیادی می‌شود. به کمک لودر می‌توان توده موادی نظیر سنگ و خاک را حمل کرد. لودر در بارگیری کامیون، حفاری، خاکبرداری و... نیز کاربرد زیادی دارد. لودرها در دو نوع مختلف چرخ زنجیری و چرخ لاستیکی تولید می‌شوند.

مزایا و معایب ماشین آلات سنگین راهسازی

4. بولدوزر کاربردی‌ترین انواع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی 

این نوع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی کاربرد زیادی در لایه‌برداری خاک، حمل خاک و... دارند. در قسمت جلویی این نوع ماشین سنگین یک لبه یا تیغه پهن و تیز قرار دارد. به کمک این لبه عملیات انتقال خاک انجام می‌گردد. برای بالا و پایین بردن این نوع تیغه از پیستون‌های هیدرولیک استفاده می‌شود.

بولدوزر کاربردی‌ترین ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

5. ماشین قیرپاش 

این نوع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی برای قیرپاشی کاربرد زیادی دارند. این خودروی سنگین دارای حرکت مستقلی نیست و باید روی شاسی سایر ماشین‌ها سوار شود. ماشین‌های قیرپاش در دو نوع مختلف تولید می‌شوند. از یک نوع ماشین قیرپاش برای پاشیدن قیر روی سطح زیرین لایه آسفالت استفاده می‌شود. ماشین قیرپاش از نوع لکه گیر نیز یکی دیگر از انواع مدل‌های ماشین قیرپاش می‌باشد.

ماشین قیرپاش

6. ترنجر 

این نوع ماشین سنگین در دو مدل مختلف چرخدار و زنجیری تولید می‌شود. از این نوع ماشین برای حفر کانال در خاک استفاده زیادی می‌شود. برای جایگذاری کابل، خط لوله، زهکشی و... نیز از ترنجر استفاده می‌شود.

از ترنجرهای زنجیری برای حفاری استفاده می‌شود. این نوع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی دارای یک بازو ثابت می‌باشند. از ترنجرهای چرخدار نیز برای خاکبرداری قسمت‌های سفت استفاده می‌شود. این مدل ماشین سنگین دارای یک چرخ فلزی و ناخن حفاری می‌باشد.

بیل مکانیکی

7. گریدر 

از گریدر برای خاتمه دادن به کارهای خاکبرداری استفاده می‌گردد. این نوع ماشین آلات سنگین کاربرد زیادی در ساخت جاده خاکی، پخش مواد سست و... دارند. یکی دیگر از کاربردهای گریدر ترکیب کردن ماسه و شن و اصلاح شیب می‌باشد.

این نوع ماشین‌ها دارای یک تیغه زاویه دار می‌باشند که تیغه آن‌ها حدود 3 تا 4 متر می‌باشد. تیغه این نوع ماشین آلات سنگین به یک چارچوب متصل شده است. تیغه به صورتی طراحی شده است که می‌توان آن را متناسب با شرایط خاک تنظیم نمود.

راهنمای خرید ماشین آلات سنگین صنعتی

نکاتی برای خرید ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی توسط کمپانی‌های بزرگ تولید می‌شوند. در زمان خرید این نوع ماشین آلات سنگین بهتر است به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • نوع ماشین آلات
  • تعیین میزان بودجه‌ای مناسب برای خرید بهترین برند ماشین آلات سنگین
  • نوع کارایی ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی
  • نوع پروژه
  • قیمت ماشین آلات راهسازی
  • برند تولید کننده ماشین
  • سال تولید ماشین آلات سنگین

کیفیت قطعات به کار برده شده در ساختار ماشین آلات سنگین ( در صورتی که طراحی این نوع ماشین آلات با کیفیت باشد بدون تردید ماشین می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین کارایی را داشته باشد.)

ماشین آلات سنگین دست دوم

کارکیتا پلتفرم تخصصی در زمینه خرید و فروش انواع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

خرید و فروش انواع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی امروزه در پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شود. در پلتفرم کارکیتا انواع آگهی‌های مربوط به فروش ماشین آلات سنگین درج شده‌اند. شما می‌توانید با مقایسه آن‌ها راحت‌تر نسبت به خرید ماشین آلات سنگین اقدام نمایید.

امروزه تولید کنندگان انواع ماشین آلات سنگین تولید این نوع ماشین آلات را در داخل کشور بر عهده دارند. علاوه بر این درصد بسیاری از واردات کشور ایران نیز به این نوع ماشین آلات اختصاص داده شده است. شایان ذکر است در وب سایت کارکیتا کلیه ماشین آلات سنگین با برندهای معتبر داخلی و خارجی به فروش می‌رسند.

هر یک از فروشندگان انواع ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی باید تصاویری واضح را از ماشین خود در وب سایت کارکیتا منتشر نمایند. کاربران عزیز می‌توانند قبل از خرید ماشین سنگین مورد نظر خود تصاویری که از نقاط مختلف ماشین منتشر شده‌اند را با دقت زیادی بررسی نمایند.

علاوه بر خرید و فروش انواع ماشین آلات سنگین، در این وب سایت امکان خرید لوازم یدکی این نوع ماشین آلات نیز وجود دارد. در صورتی که تمایل به خرید ماشین آلات سنگین دارید می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره در تلاش هستند که مشاوره لازم را در زمینه خرید این نوع ماشین آلات به مشتریان ارائه دهند.

در صورتی که تمایل به خرید ماشین آلات سنگین از وب سایت کارکیتا دارید می‌توانید با فروشندگان به راحتی ارتباط برقرار کنید. اطلاعات مربوط به تماس هر یک از فروشندگان ماشین آلات سنگین در کارکیتا درج شده است. همین امر باعث شده است که کاربران زیادی به مجموعه ما اعتماد کنند.

 ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی

سخن پایانی

از ماشین آلات سنگین راهسازی و صنعتی در پروژه‌های بزرگ عمرانی استفاده زیادی می‌شود. در نتیجه کیفیت طراحی این نوع ماشین آلات باید به صورت قابل توجهی بالا باشد تا بتوان به صورت طولانی مدت از آن استفاده کرد. شایان ذکر است کیفیت بالای ماشین آلات سنگین راهسازی باعث می‌شود تا طول عمر آن‌ها نیز افزایش یابد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support