پنج عامل تاثیرگذار روی قیمت انواع کامیون

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

7 ماه پیش 27570 بازدید
پنج عامل تاثیرگذار روی قیمت انواع کامیون

کامیون‌ها جزو ماشین‌های سنگین پرطرفدار به شمار می‌روند و از این خودروهای سنگین به عنوان یک منبع برای کسب درآمد استفاده می‌شود. علاوه بر این خرید انواع کامیون نوعی سرمایه گذاری به شمار می‌رود. به همین دلیل امروزه انواع مدل های کامیون وارد بازار فروش شده اند که هر یک از آن‌ها دارای قیمت خاصی هستند. در ادامه این مطلب به بررسی عوامل تاثیرگذار روی قیمت انواع کامیون خواهیم پرداخت.

 

بررسی عوامل تاثیرگذار روی قیمت انواع کامیون

 

کامیون‌ها در رده ماشین های سنگین گران قیمت قرار دارند. قیمت انواع کامیون ثابت نیست و عوامل زیادی روی قیمت مدل های مختلف کامیون تاثیرگذار هستند که در ادامه هر یک از این عوامل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قیمت مدل های مختلف کامیون چگونه تعیین می شود؟

انواع مدل‌های کامیون دارای قابلیت‌های مختلفی هستند و همین قابلیت‌ها باید ایجاد تفاوت در قیمت انواع کامیون شده است. بنابراین اگر شما تمایل دارید کامیونی را خریداری کنید بهتر است با عوامل تاثیرگذار روی قیمت کامیون‌ها آشنا شوید.

بررسی قیمت انواع کامیون

از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت انواع کامیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. برند کامیون

برند تولید کننده کامیون از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت انواع کامیون به شمار می‌رود. اغلب برندهای کامیون دارای کیفیت بالایی هستند به همین دلیل این نوع کامیون‌ها در مدت زمان کوتاهی توانسته‌اند به شهرت جهانی برسند. با توجه به اینکه کیفیت و شهرت کامیون در افزایش قیمت این خودروی سنگین تاثیرگذار است در نتیجه می‌توان گفت کامیون‌ها با برندهای معروف دارای قیمت بالاتری هستند.

کامیون‌ها با برندهای معروف نظیر دایملر، ولوو، دانگ فنگ و... جزو کامیون‌ها با قیمت بالا هستند. مدل کامیون‌های مذکور دارای طراحی داخلی و بدنه با کیفیتی می باشند. علاوه بر این کیفیت قطعات داخلی و موتور این نوع کامیون‌ها به صورت قابل توجهی بالا است. در صورتی که شما تمایل دارید کامیون با کیفیتی را خریداری کنید بهتر است از خرید کامیون‌ها با برندهای معروف غافل نشوید.

2. کشور تولید کننده خودروی سنگین کامیون 

کشور تولید کننده کامیون یکی دیگر از عوامل مهم روی قیمت انواع کامیون به شمار می‌رود. کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان و ژاپن امروزه در رده کشورهایی قرار دارند که توانسته اند با کیفیت ترین کامیون ها را طراحی کنند. کامیون‌های ساخت کشورهای مذکور امروزه با قیمت بالایی در ایران به فروش می‌رسند.

تنها کشوری که کامیون‌های آن کیفیت بالایی ندارند کشور چین است. کامیون های چینی با قیمت پایین تری به فروش می‌رسند.

توجه داشته باشید که مسائل گمرکی روی قیمت انواع کامیون‌ها تاثیرگذار هستند. بعد از ورود به کشور ایران مسائل مربوط به گمرک روی افزایش قیمت کامیون‌ها تاثیر قابل توجهی خواهند داشت.

عوامل تاثیرگذار روی قیمت مدل های مختلف کامیون

3. سال تولید کامیون 

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت انواع کامیون ها تاثیرگذار است سال تولید کامیون می‌باشد. قیمت کامیون‌های کارکرده و دست دوم نسبت به قیمت انواع کامیون‌های جدید ارزان تر است. شایان ذکر است که بیشتر مدل‌های قدیمی کامیون فرسوده شده‌اند بنابراین بهتر است شما از خرید این مدل‌ها خودداری کنید.

در صورتی که تمایل دارید کامیون مدرن و با امکانات رفاهی بیشتری را خریداری کنید بدون تردید باید هزینه بیشتری را برای خرید کامیون پرداخت نمایید.

4. مدل و تیپ کامیون 

امروزه کامیون‌ها در انواع تیپ و مدل‌های مختلف طراحی می‌شوند. هر کدام از مدل‌های کامیون دارای امکانات خاص خود هستند. امکانات کامیون تاثیر زیادی روی قیمت انواع کامیون دارد. بنابراین بهتر است شما قبل از خرید کامیون ابتدا نیاز و سلیقه شخصی خود را مورد بررسی قرار دهید. در این صورت می‌توانید راحت تر مدل کامیون مورد نیازتان را خریداری کنید.

 علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است بدانید که کامیون هر چقدر دارای امکانات رفاهی بیشتری باشد بدون تردید قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

5. نوع موتور کامیون  

یکی از مهم ترین قسمت‌های کامیون، موتور است. نوع و کیفیت موتور تاثیر زیادی روی قیمت انواع کامیون دارد. بنابراین بهتر است در زمان خرید انواع مدل‌های کامیون به موتور آن توجه داشته باشید.

قیمت خودروی سنگین

راهنمای خرید انواع کامیون

برای اینکه بتوانید مدل کامیون با کیفیتی را خریداری کنید بهتر است در زمان خرید کامیون به نکات زیر توجه داشته باشید:

1. شناسایی هدف برای خرید کامیون 

کامیون را با توجه به نیازی که دارید خریداری کنید. برخی از مدل‌های کامیون برای حمل بارهای سبک کاربرد زیادی دارند. از برخی دیگر از مدل های کامیون نیز برای حمل بار سنگین استفاده می‌شود. بنابراین در زمان انتخاب نوع کامیون سنگین، نیمه سنگین و... توجه لازم را داشته باشید.

2. توجه به موتور ماشین و قطعه شاسی 

موتور و شاسی جزو قطعات مهم کامیون به شمار می‌روند. اگر شما تمایل به خرید کامیون کارکرده دارید بهتر است این قطعات را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که این قطعات دچار مشکل شوند برای تعمیر آن ها باید هزینه نسبتا زیادی را صرف کنید.

برای اینکه از سالم بودن این قطعات مطمئن شوید بهتر است برای بررسی موتور و شاسی از کارشناسی معتبر کمک بگیرید.

3. بررسی لاستیک خودرو 

لاستیک جزو بخش‌های مهم کامیون به شمار می‌رود. در زمان خرید مدل کامیون مورد نظر خود لاستیک‌ها را مورد بررسی قرار دهید. لاستیک‌های کامیون باید دارای کیفیت بالایی باشند تا در اثر استفاده طولانی مدت دچار خرابی نشوند.

نکات طلایی برای خرید کامیون

4. کارکرد کامیون 

در زمان خرید کامیون‌های دست دوم به میزان کارکرد خودروی کامیون توجه داشته باشید. در صورتی که خودرو بیش از حد کار کرده باشد پس از مدت کوتاهی باید قطعات خودرو را تعویض کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هزینه تعویض قطعات خودرو بسیار زیاد است.

5. بررسی گیربکس کامیون 

گیربکس یکی از ضروری‌ترین قطعات کامیون‌ها به شمار می رود. در زمان خرید کامیون برای مطمئن شدن از سلامت گیربکس باید چند دقیقه ای خودرو را روشن نگه دارید. در صورتی که خودرو دچار لرزش شد بدون تردید گیربکس دچار مشکل است.

6. بررسی شکل ظاهری و بدنه کامیون 

توجه به شکل ظاهری و بدنه کامیون در زمان خرید این نوع خودروی سنگین از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

7. شاسی و موتور 

بدون شک موتور یکی از مهم ترین اجزای کامیون به شمار می‌رود. کیفیت بالا و سالم بودن موتور کامیون از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. در صورتی که تمایل دارید کامیون دست دوم خریداری کنید به این نکته توجه داشته باشید که موتور کامیون نباید باز شده باشد.

همچنین باید فاقد جوشکاری شاسی کامیون باشد. در صورتی که شاسی جوشکاری شده باشد در زمان هایی که فشار زیاد به شاسی وارد می‌شود احتمال اینکه شاسی خم شود خیلی زیاد است.

نکات طلایی برای خرید کامیون

برای خرید کامیون به کجا مراجعه کنیم؟

این سوال ممکن است ذهن افراد متقاضی خرید کامیون اقساطی را به سمت خود جلب کند. در پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم که خرید این خودروی سنگین را باید از فروشگاه ها و مراکز معتبر انجام دهید.

کارکیتا جزو پلتفرم های هوشمند در زمینه خرید و فروش انواع کامیون، خرید و فروش خودروهای سنگین و سواری، خرید و فروش موتور سیکلت و دوچرخه است. در این پلتفرم امکان خرید و فروش لوازم یدکی نیز وجود دارد.

در صورتی که شما تمایل به خرید کامیون دارید می‌توانید آگهی‌های مربوط به فروش کامیون را در کارکیتا بررسی کنید. با توجه به میزان بودجه و نیاز خود می‌توانید کامیون با مدل دلخواه تان را برای خرید انتخاب کنید.

شایان ذکر است که کارکیتا جزو معتبرترین پلتفرم ها در زمینه خرید و فروش کامیون به شمار می‌رود. شما می توانید از طریق این پلتفرم از قیمت ماشین سنگین دست دوم مطلع شوید. پس از اطلاع از قیمت کامیون ها می توانید با توجه به میزان بودجه تان کامیونی مناسب را برای خرید انتخاب کنید.

کارکیتا پلتفرم خرید و فروش انواع کامیون

سخن پایانی 

کامیون‌ها در انواع برندهای مختلف تولید می‌شوند که هر یک از این مدل‌ها دارای قیمت خاص خود می باشند. قیمت انواع کامیون با یکدیگر متفاوت می‌باشد در نتیجه بهتر است در زمان خرید کامیون ابتدا قیمت آن را مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر این با آشنایی با عوامل تاثیرگذار روی قیمت کامیون‌ها می توانید اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support