قوانین و مقررات کارکیتا

قوانین و مقررات

قوانین کلی سایت

قوانین کلی سایت کارکیتا

 

برای اینکه با قوانین کلی سایت کارکیتا آشنا شوید با این نوشته همراه باشید. منظور از قوانین کلی سایت کارکیتا قوانین و مقرراتی است که از جانب خود مجموعه کارکیتا برای توجیه کردن کاربران وضع شده اند. به هرحال همانطور که ارگان‌های قانون گذار قوانینی برای جوامع تحت کنترل خود وضع می‌کنند سایت هایی مانند کارکیتا نیز در مقیاسی کوچکتر می توانند قوانینی برای کاربران خود داشته باشند. این قوانین در واقع دستورالعمل های برای استفاده بهتر از سایت هستند و نباید به عنوان قید و بند به آنها بنگرید. نکته دیگر اینکه این قوانین ممکن است در آینده به روز رسانی شده یا به هر نحوی تغییر یابند.  

 

فواید قوانین کلی سایت کارکیتا برای خود این مجموعه و کاربران آن

 

قوانین کلی سایت کارکیتا فواید زیادی هم برای سایت و هم برای کاربران دارند. زیرا چهارچوب ها و خط قرمز های کلی سایت را مشخص می کنند و کاربران را در مورد باید و نباید های مختلف توجیه خواهند کرد. از  بروز اختلافات احتمالی و سوء تفاهم‌ها جلوگیری می‌کنند. به سایت و کسب و کارِ اینترنتی، اعتبار بیشتری می بخشند و مجال هرگونه سوء استفاده از موقعیت و خدمات سایت را از بین می برند. همچنین از دردسرها و مسئولیت های مجموعه کارکیتا می‌کاهند و آنها می‌توانند به واسطه قوانین کلی سایت در مورد بسیاری از مسائل  از خود سلب مسئولیت کنند. بیایید تعدادی از قوانین کلی سایت کارکیتا را با هم مرور کنیم.

 

تعدادی از ضوابط و قوانین کلی سایت کارکیتا

 

 پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران

 

 پیروی از قانون، جزو قوانین کلی سایت کارکیتا است. به هر حال در ایران قوانین متعددی برای کسب و کارهای آنلاین و وب سایت ها وجود دارند که همه سایت های فعال در ایران مکلف به پیروی از آنها هستند. از جمله اینکه باید باید زیر نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیک بوده و نماد اعتماد دریافت کنند. پیروی از اینگونه قوانین یک جنبه مثبت برای هر سایت ایرانی است زیرا قانونی، معتبر و قابل اعتماد آنها مشخص خواهد شد. به همین سبب کارکیتا نیز الزامات قانونی را به یک قانون و تعهد برای خود تبدیل کرده است.

 

ضروری بودنِ ثبت نام کاربران و پذیرش شرایط و قوانین کلی سایت کارکیتا توسط آنها

 

 کاربران مختلف کارکیتا چه مشتریان و چه افرادی که به واسطه کارکیتا خدماتی به مردم ارائه می دهند قبل از هرچیز باید در سایت مذکور ثبت نام کنند. لازمه این ثبت نام نیز پذیرش قوانین کلی سایت کارکیتا است.

 

کاربران باید قواعد و قوانین کلی سایت کارکیتا را در مورد درج عکس و ویدیوها رعایت کنند

 

عکس ها و تصاویری که کاربران از آنها در آگهی های وب سایت کارکیتا استفاده می‌کنند باید کاملا مرتبط با موضوع آگهی باشند. نباید هیچ گونه نوشته، ایموجی، استیکر، لینک و آدرسی داشته باشند. کاملا واضح و با زاویه درست گرفته شده باشند. در غیر این صورت وب سایت کارکیتا خود را ملزم به ثبت آگهی‌ها نمی داند.

 

دسته بندی و شناسایی کاربران از بدو استفاده از سایت

 

 این موضوع نیز اگرچه جزو قوانین کلی سایت است اما خطاب به خود مجموعه کارکیتا است و نه به کاربران. یعنی اینکه مجموعه تصمیم گیری کارکیتا این قانون را برای خود نوشته تا درک روشنتری از کاربران خود داشته باشد. مشتریان، فروشندگان، بازاریابان و کارشناسان خودرو جزو انواع کاربرانی هستند که از سایت کارکیتا استفاده می کنند. تمامی این دسته‌ها برای اینکه بتوانند از خدمات مجموعه کارکیتا بهره ببرند ملزم به قبول قوانین کلی سایت کارکیتا هستند. البته ممکن است برای هر دسته، علاوه بر قوانین کلی یک سری قوانین اختصاصی نیز وجود داشته باشند.

 

کاربران باید از شماره ها و کانال‌های ارتباطیِ مندرج در خود سایت کارکیتا اطلاعات بگیرند

 

از جمله دیگر قوانین کلی سایت کارکیتا این است که شما به عنوان کاربر تنها به شماره ها و کانال های ارتباطی خود سایت توجه کنید. تمام فواید پیروی و تبعات عدم پیروی از این قانون متوجه خود کاربران است. یعنی اینکه اگر این قانون رعایت شود مطمئنا کاربران در دام کلاهبرداری های احتمالی گرفتار نخواهند شد که یک فایده بزرگ محسوب می شود. در صورتی هم که به هر شماره ای اعتماد کنند و از آنها کلاهبرداری شود علی رغم اینکه احتمالا متضرر شده اند نمی توانند هیچ ادعایی برای جبران خسارت از سایت کارکیتا داشته باشند. زیرا سایت مذکور با اعلام این مورد در بین قوانین کلی سایت، از خود سلب مسئولیت کرده است.

 

موظف بودن سایت کارکیتا به پاسخگویی به گزارشات کاربران

 

همانطور که اشاره شد برخی از قوانین کلی سایت کارکیتا در کاربران التزام و پایبندی ایجاد می کند و برخی دیگر در خود مجموعه کارکیتا. الزام به پاسخگویی به گزارشات کاربران نیز یکی دیگر از قوانین کلی سایت کارکیتا خطاب به خود مجموعه این سایت است. به این معنی که در صورت شکایت یا بروز هرگونه  اختلاف و نارضایتی در کاربران، سایت کارکیتا موظف به پاسخگویی و تلاش برای رفع مشکل است. به شرطی که مشکل در اثر مواردی نباشد که سایت کارکیتا در قوانین خود هشدار به رعایت آنها داده یا از آنها سلب مسئولیت کرده باشد. همچنین باید کاربران از طریق ایمیلِ خود سایت و به شکل تیکت مشکل خود را به موقع اعلام کرده باشند. ثبت تیکت راه رسمی ارتباط با سایت کارکیتا است.

قوانین اشخاص عادی (مشتری)

قوانین مشتریان عادی در وب سایت کارکیتا

 

مشتریان عادی، گروه بزرگی از کاربران وب سایت کارکیتا هستند و قوانینی تحت عنوان «قوانین مشتریان عادی» برای این گروه، تعریف شده است. هدف از تدوین این قوانین از جانب سایت کارکیتا ایجاد محدودیت و قید و بند برای کاربران نیست. بلکه هدف اصلی روشن کردن موضوعاتی است که به عنوان هنجار، در سایت تعریف شده اند و پایبندی به آنها به نفع همه است. به علاوه قوانین مشتریان عادی، نشانگر حقوق و مسئولیت هایی است که کاربران و سایت کارکیتا در قبال یکدیگر دارند. در ادامه به برخی از قوانین مشتریان عادی در سایت کارکیتا اشاره خواهیم کرد. لیست کلی قوانین مشتریان عادی ممکن است با گذر زمان به روز رسانی شده و کامل تر شود. این یک رویه رایج در مورد قوانین است و در بسیاری از موارد دیده می شود که مفاد، بندها یا تبصره‌های جدیدی به قوانین اضافه می شوند. البته در مورد آگاهی از تغییرات قوانین مشتریان عادی کارکیتا نگران نباشید زیرا تمام تغییرات در همین صفحه، قابل مشاهده خواهند بود.

 

لیست قوانین مشتریان عادی در سایت کارکیتا

 

اولین مورد از قوانین مشتریان عادی؛ پیروی از قوانین پذیرفته شده توسط سایت کارکیتا

 

یک سری قوانین برای کسب و کارهای آنلاین و وب سایت ها در ایران وجود دارند که بیشتر، صاحبان این کسب و کارها را خطاب قرار می دهند تا مشتریان. از جمله قوانین تجارت الکترونیک، حمایت از حقوق مصرف کننده و ... بنابراین شاید بگویید این قوانین ربطی به خود مشتریان ندارند ولی اینطور نیست. زیرا قوانین مذکور چهارچوب کلی و خط مشی مجاز برای فعالیت سایت‌های ایرانی را مشخص می کنند و وقتی سایت ها این قوانین را بپذیرند کاربران سایت ها نیز تابع تصمیم گرفته شده خواهند بود. مثلا وقتی سایتی تابع قوانین جمهوری اسلامی است کاربران آن سایت نمی‌توانند برای کالاهای یا خدماتی که در این قوانین، غیر مجاز یا غیر مشروع هستند تبلیغ کنند.

 

مورد دوم از لیست قوانین مشتریان عادی ؛ ثبت نام و دقت در صحت اطلاعات ثبت نامی

 

یکی از قوانین مشتریان عادی سایت کارکیتا الزام به ثبت نام است. در کل برای هرگونه استفاده از خدمات سایت کارکیتا باید ابتدا در آن ثبت نام کنید. این یک قانون کلی است که به سبب اهمیت در بخش قوانین مشتریان عادی نیز تکرار شده است. نکته دیگر این است که ثبت نامِ صرف، کافی نیست بلکه باید شرایط و ضوابط سایت را در حین ثبت نام بپذیرید و در صحت اطلاعاتی که وارد می کنید دقت کنید. مثلا اینکه اطلاعات هویتی، بانکی، شماره تماس ها و ایمیل درخواستی را درست وارد کنید. زیرا در ادامه همکاری با کارکیتا ممکن است تراکنش‌های مالی مختلفی با سایت داشته باشید و اشتباه در اطلاعات وارد شده، ممکن است سبب زیان مالی شما شود. مسئولیت اشتباه در اطلاعات کاربران و زیان حاصل از آن، تنها بر عهده خود کاربران است و سایت کارکیتا مسئولیتی در این باره ندارد.

 

مورد سوم؛ دقت در انجام تراکنش‌های‌ مالی

 

این مورد از قوانین مشتریان عادی، بیش از اینکه الزامی برای کاربران ایجاد کند نوعی سلب مسئولیت برای خود سایت است. به این صورت که کاربران در حین استفاده از خدمات کارکیتا ممکن است تراکنش‌های‌ مختلفی را انجام دهند. مثلا کیف پول حساب کاربری خود را شارژ کنند، هزینه‌های اشتراک ماهانه کارکیتا را بپردازند و ... اگر کاربران در انجام این تراکنش ها دقت نکنند بخش بزرگی از انرژی گروه پشتیبانی سایت باید صرف پیگیری تراکنش‌های اشتباه کاربران شود. بنابراین از همان ابتدا سایت کارکیتا در قوانین مشتریان عادی خود با آنها اتمام حجت می کند که صرفا از درگاه‌های پرداخت خود سایت استفاده کنند. در وارد کردن اعداد و مبلغ ها و آنچه می خرند دقت کنند و پول اضافه و تعریف نشده ای به اشخاص، پرداخت نکنند. زیرا سایت کارکیتا هیچ مسئولیتی در قبال پیگیری اینگونه اشتباهات ندارد.

 

مورد چهارم ؛ احترام به حقوق سایت و دیگر مشتریان

 

یکی دیگر از قوانین مشتریان عادی، احترام به حقوق سایت و دیگر کاربران است. هر کاربر باید به حقوق سایت از جمله حق مالکیت و کپی رایت سایت احترام بگذارد. هر اقدامی که این حقوق را نقض کند یا به هر نحوی به دارایی ها، اعتبار و برند کارکیتا آسیب بزند قابل پیگرد قانونی است. هر گونه درج اطلاعات کذب، کلاهبرداری و سوء استفاده از خدمات کارکیتا علاوه بر اینکه سبب مسدود سازی حساب و موجودی کاربر خاطی شده قابل پیگرد قانونی است. هر گونه ایجاد مزاحمت، توهین، تهدید، استفاده از الفاظ نامناسب و یا هر نوع ایجاد اخلال در کار سایت و کاربرانِ دیگر نیز  موجب مسدود سازی موقت یا دائم حساب فرد خاطی شده و  در صورت نیاز قابل پیگرد قانونی است.

 

مورد پنجم قوانین مشتریان عادی در مورد آگهی ها

 

از جمله قوانین مشتریان عادی این است که آنها نمی توانند بیش از یک حساب کاربری داشته باشند یا اطلاعات تکراری را در چند آگهی بیاورند. همچنین بسته به درصد تشابه آگهی های هر کاربر محدودیت هایی در تعداد آگهی های آنها وجود دارد. کاربران اگر هر نوع از آگهی‌های خود را حذف کنند سایت کارکیتا مسئولیتی در قبال بازگرداندن آنها ندارد. کاربران نمی‌توانند یک آگهی را از حساب خود به حساب کاربر دیگری انتقال دهند.  همچنین نمی‌توانند هیچ گونه اطلاعات نادرست، غیرمرتبط و خلاف واقعیتی را در آگهی ها بیاورند.

 

قوانین نمایشگاه ها

قوانین نمایشگاه ها سایت کارکیتا

 

نمایشگاه ها گروهی از افراد حقوقی هستند که درسایت کارکیتا ثبت نام کرده و به عنوان فروشنده و یا ارائه دهنده خدمات، در سایت فعالیت می کنند. به منظور ایجاد نظم در کار و فعالیت نمایشگاه ها، سایت کارکیتا یک سری قوانین را تحت عنوان قوانین نمایشگاه ها در نظر گرفته است. بدیهی است که تمامی نمایشگاه ها، می بایست بر اساس همین قوانین فعالیت خود را در سایت کارکیتا ادامه دهند و عدم پیروی از این قوانین، هیچ مسئولیتی را برای سایت کارکیتا به دنبال نخواهد داشت.

اگر قصد فعالیت در سایت کارکیتا به عنوان نمایشگاه را دارید، می بایست قبل از هر اقدامی قوانین نمایشگاه ها را مطالعه کنید. در ادامه به برخی از مهم ترین قوانین نمایشگاه ها در سایت کارکیتا اشاره می کنیم. بدیهی است که ممکن است این قوانین در اثر گذر زمان، دچار تغییرات خاصی شوند. بنابراین، توصیه می کنیم که هر چند وقت یک بار این قوانین را بررسی کنید تا شاهد بروز مشکل خاصی نباشید.

 

مورد اول؛ نحوه ارتباط نمایشگاه ها با کاربران

 

نمایشگاه ها موظف به انتشار آگهی خودرو به صورت کامل هستند. در صورت تمایل، می توان در آگهی تلفن تماس نمایشگاه را برای نمایش به کاربران اضافه کرد؛ اما سایت کارکیتا هیچ مسئولیتی در مورد حواشی این موضوع نخواهد داشت. همچنین، ارتباط بین خریدار و نمایشگاه به صورت مستقیم است و سایت کارکیتا هیچ مکانیزمی را در خصوص تایید هویت واقعی نمایشگاه ها و یا خریداران انجام ندهد. بنابراین، نمایشگاه ها و خریداران شخصا باید به این موضوعات توجه داشته باشند. 

 

مورد دوم؛ قوانین نمایشگاه ها در حوزه قیمت گذاری خودروها

 

سایت کارکیتا هیچ گونه دخالتی بر روی قیمت گذاری انواع خودروها ندارد. نمایشگاه ها می توانند به اختیار خودشان قیمت گذاری های لازم را برای موتور سیکلت، خودرو و ... انجام دهند. البته سایت کارکیتا بر روی قیمت های درج شده در آگهی ها نظارت می کند. در صورتی که قیمت های درج شده خارج از عرف بازار باشند، سایت و تیم کارکیتا به صلاحدید خود حق حذف قیمت ها را خواهد داشت.

 

مورد سوم؛ عدم دخالت در معامله

 

سایت کارکیتا هیچ منفعتی از معاملات احتمالی انجام شده توسط نمایشگاه و خریدار نمی برد. بنابراین، مسئول انجام معاملات و نظارت بر آن ها بر عهده وب سایت کارکیتا نمی باشد. لازم است که تمامی نمایشگاه ها با در نظر گرفتن قوانین حقوقی و فنی و اقتصادی، اقدام به انجام معاملات کنند. لذا کلیه تبعات ناشی از معامله های احتمالی بر عهده نمایشگاه ها و خریداران است.

 

مورد چهارم؛ عدم دخالت بر روی حجم معاملات بازار خودرو

 

سایت کارکیتا بدون هیچ قصدی اقدام به انتشار آگهی های نمایشگاه ها می کند. این سایت هیچ هدفی جهت کنترل بر حجم معاملات خودرو و یا بهبود یا عدم بهبود آن ندارد. بنابراین، هیچ مسئولیتی برای این سایت در حوزه حجم معاملات بازار خودرو وجود ندارد. بنابراین، در صورتی که نمایشگاه ها با ارائه قیمت های نامناسب و درج توضیحات غلط، سعی از قوانین نمایشگاه ها دوری کنند، تیم کارکیتا بدون هیچ تذکر قبلی اقدام به مسدود کردن دائم و یا موقت آگهی می کنند.

 

مورد پنجم؛ بررسی آگهی های منتشر شده توسط نمایشگاه ها

 

هر نوع محتوا و آگهی ثبت شده توسط نمایشگاه ها، توسط سامانه های مانیتورینگ خودکار و غیر خودکار تیم کارکیتا بررسی می شود. تیم کارکیتا با توجه به قوانین نمایشگاه های سایت، اقدام به تایید یا عدم تایید محتوا می کنند. بدیهی است که در صورت وجود هر گونه مشکل که نشان دهنده نقض قوانین نمایشگاه ها در سایت کارکیتا باشد، این تیم قادر به حذف آگهی و یا اصلاح آن خواهند بود.

 

مورد ششم؛ نحوه انتشار آگهی فروش توسط نمایشگاه ها

 

طبق قانون سایت کارکیتا هر یک از آگهی هایی که در سایت منتشر می شوند، مختص یک نوع خودرو یا وسیله نقلیه هستند. بنابراین، وجود هر نوع اطلاعات اضافه که نشان دهنده تبلیغات برای خودروها، کالاها و خدمات مختلف است، به صورت اتوماتیک و بدون اطلاع به نمایشگاه ها حذف خواهد شد. کاربران حقوقی و نمایشگاه ها، می توانند علاوه بر انتشار عکس خودرو، نام شرکت و نمایشگاه خودرو را نیز روی پلک درج کنند. این موضوع فقط برای کاربران حقوقی صادق است و کاربران حقیقی مجاز به ثبت نام یا درج برند خاصی در عکس نیستند.

 

مورد هفتم؛ استفاده از عکس اورجینال خودرو برای درج آگهی

 

طبق قوانین نمایشگاه ها، نمایشگاه ها می توانند فقط برای فروش خودروهای صفر، اقدام به استفاده از عکس های تبلیغاتی اورجینال کنند. این عکس باید با زمینه سفید منتشر شود و یک نمای کلی از خودرو را نمایش دهد. بدیهی است که پیروی نکردن از این قانون باعث حذف کلیه عکس های آگهی خواهد شد.

قوانین نمایندگی ها

قوانین نمایندگی های مجاز سایت کارکیتا

 

از جمله گروهی از کاربران حقوقی فعال در سایت کارکیتا، نمایندگی های مجاز خودرو، موتور سیکلت و وسایل نقلیه مختلف دیگر هستند. نمایندگی های مجاز می توانند با درج آگهی در این سایت، به درآمد بالا برسند و خدمات خود را به صورت سراسری و کشوری به مردم ارائه کنند. تمامی نمایندگی های مجاز مانند کاربران حقیقی سایت کارکیتا الزاما باید از  قوانین نمایندگی های مجاز سایت کارکیتا پیروی کنند تا هر گونه مشکلی در هنگام انجام معاملات و یا درج آگهی به وجود نیاید.

بدیهی است که عدم پیروی از هر یک از قوانین نمایندگی های مجاز سایت کارکیتا نشان دهنده تخطی از قوانین است. تیم کارکیتا نیز در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت. در ادامه به برخی از مهم ترین قوانین نمایندگی های مجاز سایت کارکیتا اشاره می کنیم.

 

مورد اول؛ نحوه ساخت نام و حساب کاربری توسط نمایندگی های مجاز

 

کلیه کاربران حقوقی از جمله نمایندگی های مجاز، تنها می توانند اقدام به ساخت یک حساب کاربری کنند. نام کاربری انتخاب شده توسط نمایندگی های مجاز باید بدون شبهه باشد و بر اساس واقعیت های همان نمایندگی انتخاب شود.

 

مورد دوم؛ تعداد آگهی های منتشر شده در سایت برای خودروهایی با اطلاعات مشابه

 

در صورتی که نمایندگی های مجاز دارای چند خودرو با اطلاعات مشابه (نوع خودرو، برند، مدل و سال) باشند، تنها می توانند 9 آگهی را مربوط به این خودروها در سایت درج کنند. البته پس از گذشت 1 سال، امکان درج آگهی مجدد وجود دارد.

 

مورد سوم؛ قوانین معاملات بین نمایندگی های مجاز و خریداران

 

سایت کارکیتا هیچ گونه نظارتی بر روی معاملات انجام شده میان نمایندگی های مجاز و خریداران ندارد. بنابراین، لازم است که کلیه نمایندگی ها و خریداران، قوانین و مقررات مربوط به انجام معاملات را در نظر بگیرند تا از هر گونه مشکلی جلوگیری کنند.

 

مورد چهارم؛ قوانین نمایندگی های مجاز برای ثبت شماره تماس ها

 

کلیه نمایندگی های مجاز، می توانند اقدام به ثبت شماره تلفن ثابت و همراه در سایت کارکیتا کنند. اما شماره ثابت درج شده، باید همان شماره ثابت ثبت شده در کارت ویزیت باشد. همچنین، شماره موبایل هایی که توسط نمایندگی های مجاز ثبت می شوند، باید همان شماره موبایل هایی باشند که در معرفی نامه مدیریت مجموعه ذکر شده اند.

در صورتی که در بخش توضیحات و آگهی های منتشر شده، هر گونه شماره تماسی به غیر از شرایط ذکر شده قرار داده شده بود، تیم کارکیتا بدون اطلاع قبلی، این شماره تماس ها را حذف خواهند کرد.

قوانین بازاریاب

قوانین بازاریاب ها در سایت کارکیتا

 

کلیه افرادی که علاقه مند به فعالیت در سایت کارکیتا به عنوان بازاریاب هستند، می بایست قبل از هر اقدامی و حتی ثبت نام در سایت، با قوانین بازاریاب های سایت کارکیتا آشنایی پیدا کنند. در حال حاضر، سایت کارکیتا امکان فعالیت تمامی بازاریابان حوزه خودرو و وسایل نقلیه را فراهم کرده است. بنابراین، افراد می توانند با داشتن شرایط لازم و پیروی از قوانین بازاریاب ها در سایت کارکیتا، در این سایت به عنوان یک بازاریاب حرفه ای فعالیت کنند.

تمامی قوانین بازاریاب ها بر اساس قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران است. بدیهی است که این قوانین ممکن است در طول گذر زمان تغییر کنند و بازاریاب ها موظف به مطالعه قوانین به روزرسانی شده هستند. در ادامه به مهم ترین قوانین مربوط به بازاریاب ها اشاره می کنیم. بدیهی است که پیروی نکردن از هر یک از قوانین، نشان‎دهنده نقض قوانین سایت بوده و تیم کارکیتا حق دارند در مورد عدم فعالیت دائم یا موقت بازاریاب ها تصمیم بگیرند.

 

مورد اول؛ سن ثبت نام بازاریاب ها

 

به منظور ثبت نام در سایت کارکیتا، لازم است که تمامی بازاریاب ها بیشتر از 18 سال داشته باشند. هر یک از خانم ها و آقایانی که قصد ثبت نام به عنوان بازاریاب را دارند، می بایست خودشان شخصا مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. در صورتی که هر گونه اشتباهی در اطلاعات هویتی بازاریاب ها وجود داشت، خود بازاریاب ها مسئولیت عواقب احتمالی را در نظر بگیرند. چرا که سایت کارکیتا هیچ مسئولیتی در این حوزه نخواهد داشت.

 

مورد دوم؛ نحوه دریافت کد بازاریابی

 

کلیه بازاریاب ها می بایست پس از انجام مراحل ثبت نام در سایت کارکیتا، مدارک تعیین شده از سوی سایت را ارسال کنند. بدیهی است که با ارسال این مدارک و بررسی دقیق آن ها، کد بازاریابی توسط کارشناسان کارکیتا به بازاریاب ها تحویل داده می شود. در صورتی که مدارک ارسال شده توسط بازاریاب ناقص و یا مغایرت داشته باشند، تیم کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در زمینه ارسال کد بازاریابی برای بازاریاب های محترم نخواهد داشت.

 

مورد سوم؛ وارد کردن اطلاعات بانکی توسط بازاریاب

 

پس از دریافت کد بازاریابی، لازم است که کلیه بازاریاب ها برای تکمیل پنل شخصی خودشان در سایت کارکیتا، اقدام به وارد کردن اطلاعات بانکی کنند. شماره شبا، شماره حساب و شماره کارت باید توسط بازاریاب ها در سایت وارد شوند تا امکان تایید هویت نهایی وجود داشته باشد. بدیهی است که کلیه اطلاعات حساب بانکی وارد شده باید مختص فرد ثبت نام کننده باشد. تیم کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در حوزه ارسال اطلاعات بانکی اشتباه در سایت نخواهد داشت.

 

مورد چهارم؛ نحوه پرداخت پورسانت

 

سایت کارکیتا امکان برداشت پورسانت بازاریاب ها را در هر  15 روز یک بار فراهم می کند. کلیه بازاریاب ها می توانند در خواست خودشان را برای دریافت پورسانت در سایت ثبت کنند تا پس از تایید توسط تیم کارکیتا، مبلغ به حساب آن ها واریز شود.

هیچ کدام از بازاریاب ها نباید درخواستی مبنی بر بیمه و حق و حقوقی اضافه بر پورسانت تعیین شده داشته باشند. سایت کارکیتا فقط به منظور ارائه بهترین خدمات به بازاریاب ها، به آن ها امکان دریافت پورسانت را می دهد و هیچ گونه مسئولیتی در قبال بیمه کردن بازاریاب ها ندارد.

 

مورد پنجم؛ تایید قوانین بازاریاب ها توسط آن ها

 

کلیه قوانین بازاریاب ها باید توسط آن ها مطالعه و امضا شوند. بدیهی است که پس از امضا و تایید این قوانین، سایت کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در قبال نقض قوانین توسط بازاریاب ها و مشکلات پیش رو نخواهد داشت.

 

مورد ششم؛ پرداخت مبالغ خارج از سایت کارکیتا

 

هر یک از بازاریاب های فعال در سایت کارکیتا، می توانند پورسانت خود را از طریق این سایت دریافت کنند. اما بدیهی است که اگر مبلغی خارج از این پورسانت توسط مشتریان و نمایندگی های مجاز خودرو و وسایل نقلیه به بازاریاب ها پرداخت شود، سایت کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد. بنابراین، تمامی تبعات و منفعت این موضوع برعهده خود بازاریاب است.

 

مورد هفتم؛ تمدید و خرید اشتراک

 

کلیه بازاریابان ثبت نام کرده در سایت کارکیتا، یک اشتراک در بازه زمانی مشخصی دارند. پس از اتمام اشتراک چند ماهه، لازم است که کلیه بازاریاب ها اقدام به تمدید اشتراک بعدی خودشان کنند. در صورتی که اشتراک تمدید نشود، تمامی پورسانت و مبالغی که باید به آن ها پرداخت شود، پرداخت خواهد شد. اما کد بازاریابی توسط تیم کارکیتا از پنل وی حذف خواهد شد. بنابراین، بازاریاب حق هیچ گونه شکایتی به دلیل حذف شدن کد بازاریابی ندارد.

قوانین فروشندگان لوازم یدکی و جانبی

قوانین فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها در سایت کارکیتا

 

دسته ای دیگری از افراد فعال در تیم کارکیتا که هم حقوقی و هم حقیقی هستند، افرادی اند که اقدام به ثبت نام در سایت کارکیتا به عنوان فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها می کنند. سایت کارکیتا به منظور ساماندهی به شرایط فروش و خرید کلیه لوازم یدکی و جانبی خودرو، اقدام به وضع قوانین فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها کرده است. بدیهی است که کلیه این قوانین می بایست توسط فروشندگان لوازم یدکی و جانبی های خودرو رعایت شوند. در صورت عدم رعایت این قوانین، تیم کارکیتا می تواند بدون هیچ اطلاع رسانی قبلی، حساب کاربری و یا آگهی های فروشندگان لوازم یدکی و جانبی را حذف کند.

بدیهی است که این قوانین بر اساس قوانین کشور وضع شده اند و تخطی از آن ها، می تواند مشکلاتی را برای کاربر به وجود آورد. بنابراین، توصیه می شود که تمامی فروشندگان لوازم یدکی و جانبی در سایت کارکیتا، نسبت به مطالعه قوانین فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها اقدام کنند. چرا که سایت کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در برابر عواقب احتمالی در اثر عدم رعایت قوانین نخواهد داشت.

 

مورد اول؛ ثبت نام در سایت به عنوان فروشنده

 

کلیه فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها می بایست بر اساس قوانین کلی سایت در سایت کارکیتا ثبت نام کنند. همه اطلاعات وارد شده در سایت باید به صورت دقیق باشد. درج هر گونه اطلاعات غلط در سایت، به منزله تخطی از قوانین فروشندگان لوازم یدکی و جانبی بوده و این موضوع می تواند باعث مسدود شدن حساب کاربری فروشندگان شود.

 

مورد دوم؛ نحوه ثبت آگهی توسط فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها

 

کلیه فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها در سایت کارکیتا، می توانند اقدام به انتشار آگهی فروش در این سایت کنند. بدیهی است که آگهی فروش باید مربوط به یک محصول باشد و هیچ گونه تبلیغی غیر مرتبط با محصول ذکر شده، در آگهی دیده نشود.

درج اطلاعات درست و واضح در آگهی فروش لوازم یدکی و جانبی خودروها، بسیار حائز اهمیت است. بدیهی است که درج اطلاعات نادرست هیچ گونه حقی را برای فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها به دنبال ندارد و ممکن است به صلاح دید تیم کارکیتا، آگهی منتشر نشود یا پس از اصلاح انتشار پیدا کند.

 

مورد سوم؛ محتوای غیر اخلاقی در آگهی های فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها

 

در صورتی که هر یک از فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها، اقدام به انتشار پست یا محتوای نامناسب و غیر اخلاقی کنند، تیم کارکیتا موظف به مسدود کردن حساب کاربری آن ها به صورت موقت و یا دائم خواهد بود. بنابراین، منتشر کردن هر گونه آگهی با محتوای تهدید آمیز، کلمات نامناسب و توهین آمیز در سایت کارکیتا ممنوع است.

 

مورد چهارم؛ معاملات انجام شده در سایت کارکیتا

 

کلیه معاملات انجام شده جهت فروش لوازم یدکی و جانبی خودرو، باید تحت نظارت فروشندگان لوازم یدکی و جانبی خودروها و وسایل نقلیه انجام شود. سایت کارکیتا هیچ نظارتی بر روی این معاملات نداشته. لازم است طرفین با در نظر گرفتن قوانین مربوط به پرداخت اینترنتی و غیر اینترنتی و مشکلات احتمالی، معاملات خود را انجام دهند.

 

مورد پنجم؛ ایجاد مزاحمت توسط فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها

 

در صورتی که هر یک از فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها با دریافت اطلاعات مشتریان حقیقی، اقدام به ایجاد مزاحمت از قبیل حضوری، تلفنی و ایمیل کنند، اگر مراتب این موضوع به تیم کارکیتا اطلاع داده شود، این تیم موظف به شکایت علیه فروشنده خواهد بود. بنابراین، هر گونه مشکل حقوقی به وجود آمده در اثر این اتفاق بر عهده فروشنده خواهد بود.

 

مورد ششم؛  نشر اطلاعات توسط فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها

 

هر گونه بازنشر و یا کپی کردن اطلاعات آگهی که توسط فروشندگان لوازم یدکی و جانبی ها در سایت کارکیتا درج شده اند، ممنوع است. در صورتی که مجوز کتبی توسط مدیر سایت برای کپی اطلاعات داده شود، این موضوع امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است که در صورت کپی اطلاعات و بازنشر آن ها، تیم کارکیتا می تواند از جنبه قانونی اقدام کند و اقدام به طرح شکایت کیفری و حقوقی نماید.

 

مورد هفتم؛ استخراج اطلاعات فروشندگان برای تشویق به درج آگهی

 

در صورتی که صاحبان سایت های آگهی دهنده، اطلاعات فروشندگان لوازم یدکی و جانبی خودروها را استخراج کنند و با آن ها برای تشویق جهت درج آگهی در سایت خودشان ارتباط بگیرند، تیم کارکیتا قادر به طرح شکایت های کیفری و حقوقی خواهد بود.

قوانین کارشناسان خودرو

قوانین کارشناسان خودرو در سایت کارکیتا

 

کارشناسان خودرو می توانند به عنوان یک بستر ایمن از سایت کارکیتا استفاده کنند و در سراسر کشور فعالیت خود را گسترش دهند. کلیه کارشناسان خودرو، باید با قوانین کارشناسان خودرو در سایت کارکیتا آشنایی داشته باشند و به آن ها پایبند باشند. در ابتدای ورود و ثبت نام در سایت کارکیتا، کلیه کارشناسان موظف به مطالعه قوانین کارشناسان خودرو هستند. می بایست در طی فعالیت خود در سایت کارکیتا، تمامی این قوانین را رعایت کنند. بدیهی است که عدم پیروی از هر یک از قوانین ذکر شده، به منزله تخطی از قوانین است. در این صورت تیم کارکیتا می تواند فعالیت کارشناسان خودرو را در سایت محدود کند.

بنابراین، لازم است که تمامی کارشناسان خودرویی که قصد فعالیت در سایت کارکیتا را دارند، قوانین کارشناسان خودرو را به طور دقیق مطالعه کنند. همچنین، ممکن است این قوانین در طول زمان دچار تغییراتی شوند و این موضوع ایجاب می کند تا کارشناسان خودرو در صورت تغییر قوانین، مجددا اقدام به مطالعه و بررسی آن ها کنند. در ادامه قصد داریم شما را با قوانین کارشناسان خودرو در سایت کارکیتا آشنا کنیم.

 

مورد اول؛ ثبت نام در سایت کارکیتا

 

کلیه کارشناسان خودرو می بایست بر اساس قوانین کلی سایت کارکیتا، اقدام به ثبت نام در این سایت نمایند. بدیهی است که تمامی اطلاعات هویتی فرد باید به صورت دقیق در سایت کارکیتا درج شوند تا هیچ گونه مشکلی از این جهت برای کارشناسان خودرو پیش نیاید. در صورتی که هر گونه نقص و اشتباهی در اطلاعات وارد شده در سایت کارکیتا وجود داشت، تیم کارکیتا قادر به عدم تایید حساب کاربری کارشناسان خودرو خواهد بود.

 

مورد دوم؛ ارسال مدارک و تایید توسط تیم کارکیتا

 

پس از ثبت نام و درج اطلاعات هویتی در سایت کارکیتا، کلیه کارشناسان خودرو می توانند اقدام به ارسال مدارک کارشناسی خودرو خود در سایت کارکیتا کنند. کارشناسان خودرو موظف هستند تا زمان تایید مدارک، منتظر بمانند. بدیهی است که در صورت ارسال مدارک به صورت ناقص و یا وجود مغایرت در مدارک ارسال شده، تیم کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در مورد تایید حساب کاربری کارشناس خودرو ندارد.

 

مورد سوم؛ درج نسخه کارشناسی پس از کارشناسی خودرو

 

کارشناسان خودرو می توانند با ثبت نام در سایت کارکیتا، اقدام به درج آگهی برای کارشناسی خودرو در محل کنند. در کلیه شهرهای کشور ایران، امکان درج آگهی وجود دارد. افراد متقاضی می توانند برای دریافت خدمات کارشناسی خودرو در محل، با شماره تماس های درج شده در آگهی کارشناسی خودرو تماس بگیرند. پس از مراجعه کارشناس خودرو جهت کارشناسی وسیله نقلیه، لازم است که نسخه کارشناسی نهایی خودرو در سایت کارکیتا ثبت شود تا کارنامه کارشناس خودرو به واسطه درج این مدارک بهبود پیدا کند.

 

مورد چهارم؛ وظیفه کارشناس خودرو بر اساس قوانین کارشناسان خودرو در کارکیتا

 

کلیه کارشناسان خودرو فعال در حوزه کارشناسی خودرو در سایت کارکیتا، موظف به حضور در محل فرد متقاضی هستند تا مراحل کارشناسی خودرو را انجام دهند. بدیهی است که کارشناسان خودرو هیچ گونه مسئولیتی در قبال تمیز کردن و یا منتظر ماندن برای تمیز شدن خودرو ندارند. در صورتی که خودرو شرایط کارشناسی را نداشته باشد، کارشناس خودرو می تواند با اطلاع به سایت کارکیتا انجام کارشناسی را موکول به یک زمان دیگر کند.

 

مورد پنجم؛ مطلوب نبودن شرایط خودرو جهت کارشناسی

 

طبق قوانین کارشناسان خودرو در سایت کارکیتا، لازم است که تمامی شرایط خودرو جهت کارشناسی مطلوب باشد. تمیزی خودرو، عدم وجود گرد و غبار بر روی خودرو و قرار دادن خودرو در یک مکان مناسب جهت دسترسی راحت به آن، از جمله مواردی اند که باید توسط فرد متقاضی دریافت کننده خدمات کارشناسی رعایت شوند. بدیهی است که در صورت عدم رعایت هر یک از این قوانین، کارشناسان خودرو کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام کارشناسی خودرو ندارند.

 

مورد ششم؛ عدم امکان انجام تست رانندگی برای خودرو

 

کارشناسان خودرو وظیفه کارشناسی خودرو و بررسی رنگ و مشخصات فنی خودرو را ندارند. بنابراین، هر گونه انتظار برای انجام تست رانندگی توسط کارشناس خودرو توسط سایت کارکیتا رد می شود. اگر کارشناس خودرو با صلاح دید خویش، اقدام به تست رانندگی خودرو کند؛ در صورت بروز هر گونه مشکل پس از انجام تست در خودرو، سایت کارکیتا هیچ مسئولیتی را برعهده ندارد. بنابراین، کلیه مسئولیت های ناشی از تست رانندگی بر عهده خود متقاضی کننده است و کارشناس و تیم کارکیتا مسئولیتی برعهده ندارند.

سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support