شرایط و ضوابط

 حق پیگردهای قانونی برای وب سایت کارکیتا

 

در واقع، سخن گفتن از پیگردهای قانونی در وب سایت‌ها  نوعی هشدار بازدارنده است. به این صورت که مالک یک وب سایت حق و حقوقی برای مجموعه و برند یا امکانات آنلاین خود تعریف کرده است که از لحاظ قانونی نیز قابل دفاع هستند. حال، مالکِ وب سایت اعلام می کند هر شخص یا نهادی این حقوق قانونی و مسلم را نقض کند با عواقب قضایی، مواجه خواهد شد. افراد متخلف، ممکن است از یک برند یا نام تجاری سوءاستفاده کنند و زمانی که جزو مجموعه آن برند هستند برای اهداف سودجویانه یا شخصی از آن استفاده کنند. برخی دیگر ممکن است خدمات یا محصولات یک برند را تحت عنوان یا برندی دیگر به مشتریان عرضه کنند. به هر حال، قوانین مربوط به مالکیت معنوی، جعل عنوان و ... می‌توانند جلوی این تخلفات را بگیرند و پیگردهای قانونی متخلفان نیز به موجب همین قوانین میسر می‌شوند. در ادامه به تخلفاتی اشاره خواهیم کرد که سایت کارکیتا هشدار می دهد آنها را تحت پیگردهای قانونی قرار می‌دهد.

 

کدام تخلفات جزو هشدارِ پیگردهای قانونی کارکیتا هستند؟ 

 

موارد نقض کپی رایتِ سایت کارکیتا

 

نقض کپی رایت از جمله مواردی است که پیگردهای قانونی وب سایت کارکیتا را در پی دارد. یعنی مثلا اگر فرد یا نهادی، بدون ذکر منبع از محتوای سایت یا هر گونه محتوای تبلیغاتیِ کارکیتا استفاده کند در واقع حقوق سایت مذکور را نقض کرده است. مالکیت مادی و معنوی محتوا، خدمات، محصولات و برند کارکیتا متعلق به مجموعۀ پدید آورنده آن است. هیچ شخص یا نهادی حق ندارد این موارد را به نام خود تصاحب کرده یا از آنها سوءاستفاده کند. حتی کدها و قالب‌های سایت ها را هم نمی توان بدون اجازه کپی کرد زیرا این کار نیز سوءاستفاده از تلاش دیگران است. به هرحال، در صورتی که چنین اتفاقاتی بیفتند افراد یا نهادهای خطاکار تحت پیگردهای قانونی قرار می‌گیرد.

 

کلاهبرداری به نام کارکیتا

 

برخی دیگر از افرادی که از جانب سایت کارکیتا تحت پیگردهای قانونی قرار می‌گیرند کسانی هستند که تلاش می‌کنند از اعتبار و شهرت کارکیتا سوءاستفاده کنند یا به آن خدشه‌ای وارد کنند. مثلا به عنوان کارشناس یا بازاریاب کارکیتا، بابت کارهایی که جزو خدمات سایت مذکور نیست پول می‌گیرند یا به هر نحوی از افراد، کلاهبرداری می‌کنند. شخص خاطی ممکن است برای سایت کارکیتا کار نکند و جعل عنوان کرده باشد. همچنین ممکن است برای سایت مذکور کار کند ولی از موقعیت خود سوءاستفاده کند. در هر صورت طبق قانون، کار اینگونه افراد جرم است. جرمی که می‌تواند تحت پیگردهای قانونی قرار بگیرد. البته سایت کارکیتا می‌تواند به دلیل اینکه قواعد، قوانین و خدمات مشخصی دارد از اینگونه اقدامات مجرمانه سلب مسئولیت کند. منتها در صورتی که این اقدامات آسیبی مادی و معنوی به سایت کارکیتا وارده کرده باشند این سایت می‌تواند خطاکاران را تحت پیگردهای قانونی قرار دهد.

 

شرایط و ضوابط سایت کارکیتا

 

سایت کارکیتا برای فعالیت کاربران خود و خدماتی که به این کاربران ارائه می دهد یک سری شرایط و ضوابط دارد. تعیین شرایط و ضوابط به این صورت در بسیاری از سایت های مشابه نیز دیده می شود. هدف از این کار مشخص کردن وظایف، مسئولیت ها و چهارچوب فعالیت کاربران است. همچنین آنها با مطالعۀ شرایط و ضوابط سایت، حقوق خود را بهتر درک خواهند کرد. بیایید شرایط و ضوابط سایت کارکیتا را با هم مرور کنیم.

 

تابعیت سایت کارکیتا از قوانین جمهوری اسلامی

 

پیروی از قوانین از جمله شرایط و ضوابط اصلی سایت کارکیا است. تمامی فعالیت های سایت مذکور تابع و سازگار با قوانین جمهوری اسلامی ایران است. افرادی نیز که تحت هر عنوانی عضو سایت کارکیتا می شوند در واقع تمامی قوانین و مقررات سایت را پذیرفته و ملزم به رعایت آنها هستند.

 

  شرایط و ضوابط مربوط به کارشناسان خودرو در سایت کارکیتا

 

علاوه بر خریداران و فروشندگان، کارشناسان خودرو نیز گروه بزرگی از کاربران کارکیتا هستند. کارکیتا شرایط و ضوابط خاصی برای این گروه از کاربران دارد؛ افرادی که می خواهند به عنوان کارشناس خودرو در سایت کارکیتا فعالیت کنند قبل از هر چیز باید مجوزهای لازم برای تشخیص رنگ و کارشناسی کردن خودرو را داشته باشند. سپس می توانند از سراسر کشور در داخل کارکیتا ثبت نام کنند. مدارک ارسال کنند و بعد از تایید مدارک، می‌توانند به صورت آنلاین در سایت کارکیتا کارشناسی خودرو انجام دهند. کاربرانی هم که تقاضای کارشناسی خودرو دارند در سایت کارکیتا درخواست آنلاین کارشناسی خواهند داد. پیگیری این درخواست‌های کارشناسی از جانب سایت کارکیتا به کارشناسان تایید شده واگذار خواهد شد. کارشناسان،  طبق شرایط و ضوابط تعریف شده سایت به محل، اعزام خواهند شد و خدمات مربوطه را به مشتریان ارائه خواهند داد. در نهایت برگه نهایی کارشناسی به مشتریان داده خواهد شد و به علاوه در سایت نیز درج خواهد شد.  

 

شرایط و ضوابط بازاریابان کارکیتا

 

شرایط و ضوابط خاصی برای بازاریابان نیز در سایت کارکیتا تعریف شده است. از جمله اینکه سن متقاضیان ثبت نام کننده به عنوان بازاریاب در سایت (چه خانم و چه آقا) باید 18 سال به بالا باشد. بازاریابان پس از انجام ثبت نام و وارد شدن به وب سایت کارکیتا باید اقدام به ارسال مدارک درخواستی برای کارشناسان کارکیتا نمایند تا کد بازاریابی برایشان صادر شود. پس از صدور این کد، پنل بازاریابها فعال سازی می شود.  دیگر شرایط و ضوابط مربوط به بازاریابان به درج اطلاعات بانکی باز می گردد. آنها باید در بخش ارسال کارت بانکی سایت، اقدام به وارد کردن شماره شبا، شماره حساب و شماره کارت بانکی خود نماید. همچنین باید حتماً شماره حساب و شماره کارت به اسم فرد بازاریاب باشد.

شرایط و ضوابط پرداخت پورسانت و حق الزحمه بازاریابان نیز کاملا مشخص است. مطابق با تصمیم مدیران کارکیتا میزان پورسانت بازاریابان، تعیین شده است و امکان تغییر مبلغ و درصدهای آن در آینده وجود دارد. بازاریاب ها می‌توانند هر پانزده روز یکبار، مبلغ پورسانت خود را از بخش امور مالی سایت درخواست کنند. البته باید خاطر نشان کرد که در ایام تعطیل، واریز مبلغ به حساب بازاریابان صورت نمی گیرد بلکه این کار 48 ساعت پس از تعطیلی، انجام خواهد شد. نکته دیگر اینکه بازاریابان به غیر از مبلغ پورسانت خود نمی‌توانند ادعای مالی دیگری از جمله بیمه و ... از سایت داشته باشند. این موضوع نیز برای جلوگیری از هر گونه اختلاف و سوء تفاهم با سایت، در شرایط و ضوابط آمده است. همچنین در صورتی که بازاریاب ها حق اشتراک بازاریابیِ تعریف شده در سایت را نپردازند حق غیر فعال سازی کد بازاریابی آنها برای کارکیتا محفوظ است.

 

شرایط و ضوابط مرتبط با سلب مسئولیت های کارکیتا

 

ممکن است برخی از اتفاقات ناخواسته رخ دهند که سایت کارکیتا هیچ گونه مسئولیتی در قبال وقوع آنها ندارد. برای توجیه کاربران در این باره، برخی از این موارد در شرایط و ضوابط سایت کارکیتا آورده شده اند. مثلا تماس از جانب سایت کارکیتا با کاربران، صرفا از طریق شماره های درج شده در خود این سایت خواهد بود. سایت مذکور، مسئولیتی در قبال تماس های انجام شده با شماره های دیگر و کلاهبرداری های احتمالی ندارد. البته کارکیتا تلاش می کند محیطی کاملا امن را برای همه کاربران خود فراهم کند. لذا کاربران می‌توانند موارد مشکوک و شکایات خود را به ایمیل سایتِ کارکیتا اطلاع دهند. مطمئنا این پیام ها در اسرع وقت پاسخ داده شده و پیگیری خواهند شد.

سلب مسئولیت در قبال بی دقتی های کاربران در هنگام ثبت نام نیز جزو شرایط و ضوابط کارکیتا است. افراد باید در هنگام ثبت نام در درج اطلاعات هویتی خود دقت کنند. زیرا که تبعات نادرست بودن اطلاعات درج شده در سایت برعهده افراد ثبت نام کننده است. مورد دیگر اینکه کارکیتا حق مسدود سازی حساب کاربری کاربران را بنا به تشخیص مدیران سایت برای خود محفوظ می داند. در صورت چنین تصمیم گیری‌هایی کارکیتا هیچ مسئولیتی برای پاسخگویی به صاحبان حساب های مسدود شده ندارد.

 

 

 

سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support